Zamojska Grupa Fotograficzna

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: opis do zdjęcia

opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1635

• orfedeusz
  • orfedeusz Avatar
Hubert Siemieńczuk
Komentarz dodany: 21.06.2010 13:13:10
Pewnie znowu dostanę minusa za moją wypowiedź:) ale co tam... Z całej serii to zdjęcie jest w miarę interesujące, ale przydalby się tu inny kadr i moment naciśnięcia migawki.
Reszta ..do kosza...

michal
Komentarz dodany: 21.06.2010 18:39:46
Nie dostaniesz minusa, ale jak byś tam był to byś zobaczył jaki ścisk był.
Ja uważam że lepiej mieć takie zdjęcia niż żadne.

Hubert Siemieńczuk
Komentarz dodany: 21.06.2010 21:03:44
Michał, byłem tam byłem i nawet widziałem Cię w akcji:)
Ja z kolei wyznaję zasadę, że warto rozmawiać i wyciągać wnioski z ewentualnej krytyki, bo to gwarantuje rozwój. No, ale musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie komu robisz zdjęcia - sobie, czy innym? Jeśli sobie to ok - lepiej mieć takie niż żadne, ale jeśli innym - to takie "aby było" nikogo nie zachwyci.
Czasem lepiej posluchać innych (może mają trochę racji), a nie od razu rzucać minusami:)

michal
Komentarz dodany: 22.06.2010 18:39:52
a gdzie masz tego minusa, bo nie widzę

Hubert Siemieńczuk
Komentarz dodany: 22.06.2010 22:07:56
admin chyba usunął :)

administrator
Komentarz dodany: 23.06.2010 22:42:08
Admin nie cenzuruje ani nie manipuluje.

Łukasz Halczak
Komentarz dodany: 24.06.2010 09:25:33
Z reguły nie komentuję zdjęć które, mi się nie podobają, ale tutaj popieram Huberta. Cały ten cykl zdjęć nie broni się jako reportaż, ani nie ma też pojedynczych zdjęć, które by rzuciły mnie osobiście na kolana. Co do ciężkich warunków pracy - to tak to jest na imprezach masowych a fotoreporter musi znaleźć swój sposób na przekazanie w swoich zdjęciach atmosfery i tego co się działo. Niestety uważam że, jako osoba która pasjonuje się fotografią powinieneś wykazać więcej przemyślenia w kadrach i postarać się o lepsze wykorzystanie światła. Z przykrością muszę Ci powiedzieć, że Twoje zdjęcia czytam jako kadry przypadkowego "pstrykacza".

michal
Komentarz dodany: 01.07.2010 20:24:23
No to przestanę tutaj zamieszczać zdjęcia, jako jedyny z tego forum który częściowo z fotografował III Festiwal Kultury Włoskiej. pokażcie co macie to pogadamy.

Hubert Siemieńczuk
Komentarz dodany: 01.07.2010 22:44:26
Jasne - obrażam się i zabieram zabawki:) Nie bądź jak dziecko, pliz. Możesz odnieść się do każdego zdjęcia publikowanego w galerii. Wtedy pogadamy:)

Wypadam stąd !
Usunąłem wszystko co moje.

Hubert wkładasz kij w mrowisko a potem masz pretensje że się mrówki rozłażą,
co ty samokrytyk jesteś, o co chodzi z tymi minusami bo dalej nie rozumiem zarzucałeś mi że ci dodałem minusa, i ludzi denerwujesz.
po pierwsze rubryka pod galerią jest do komentowania zdjęcia a nie opisywania zasad działania forum i takiej tam wzajemnej adoracji.
Zauważyłem zresztą że rodzą się tu obozy i oboziki "lepsi i gorsi" ja unikam takich grup ludzi,
bo wolę trzymać z takimi co dzielą się na nauczycieli i uczniów,
chyba prościej jest wytłumaczyć i nakierować na odpowiedni nurt, świat i tak jest okrutny nie musisz się do tego dokładać.
Idąc dalej wolę być ambitnym fotoamatorem małego kalibru niż niedzielnym pstrykaczem z wielkim sprzętem.

Co po mnogości sprzętu skoro się w domu kurzy,
brak czasu??
to żadne wytłumaczenie albo się ma ambicje i hobby,
albo się siedzi w domu z pilotem w ręku i piwem w drugiej dłoni.
Ja już wybrałem, a na tym forum też się nic nie dzieje, widzę wieczny brak mobilizacji,
jest kilku świetnych indywidualistów co sobie radzą, a reszta jednak leży...

Co do warunków pracy w tłoku bez statywu, panie Łukaszu to powinno dać do myślenia ja nie jestem typem fotografa co przeciska się do przodu aby zrobić 5 świetny zdjęć kosztem zasłaniania i przeszkadzania innym fotografom w pracy.
Czasem nie ma możliwości przejścia gdzie indziej bo do przodu się nie da a jak się wycofam to stracę i tak w miarę dobrą pozycję, ale takie niepowodzenia jak to ująłeś
mnie uczą bo wiem gdzie stanąć w przyszłym roku.
Fotografia to pasmo prób do tego jedynego zdjęcia.

Usunął bym chętnie cały swój profil ale nie widzę, odpowiedniego guzika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1637

• dzikiosiol
  • dzikiosiol Avatar
  • Ranga złota
  • Oklaski: 7
Jest mi przykro z tego obrotu sprawy. Widzę, że emocje przybrały silnie negatywny kierunek. Przykro mi również Michale, że interpretujesz cały projekt ZGF przez pryzmat ocen Twojego reportażu.

Co do aktywności forum, to niestety tak jest, że siłą nikogo nie zagonię do pisania. Bardzo bym chciał, żeby faktycznie nie tylko pisano, ale i działano. Grupa to przecież twór tworzony przez nas wszystkich.To zależy od nas czy to się będzie kręcić. Tu, nie bacząc na treść, mam uznanie dla tego, że Twój reportaż, jako jedyny z wydarzenia, znalazł się w galerii.

Nie uważam wcale, że tworzą się podgrupki i podział na lepszych czy gorszych. Bo to od nas samych zależy czy czujemy się lepsi czy gorsi. Ja to raczej dzielę członków na aktywnych i biernych. Ale siłą (jak pisałem) nie zmuszę nikogo. Nie pamiętam bym odmówił pomocy komuś z grupy. Jestem przekonany, że mogę tego oczekiwać również od reszty aktywnych.

Widzę, że mocno urażone zostały Twoje uczucia i honor fotografa. Za kilka dni usunę Twój profil jeśli sobie tego życzysz. Chciałbym byś na spokojnie, z dystansem odpisał mi jeszcze na tego posta.

O: opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1641

• Madzienka
  • Madzienka Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: 1
Michał nie wygłupiaj sie i zostań

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi 9 lata 2 miesiąc temu #1642

• waldzior
  • waldzior Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: 3
Pozwolę sobie zająć stanowisko jako "president senior" w naszym zgf-owym towarzystwie. Michał "daj sobie luz" i nie wygłupiaj się z secesją. To, że dwu uczonych w piśmie skrytykowało Twoje zdjęcia, to znaczy tylko tyle że skrytykowało i koniec. Nie za wiele moich zdjęć doczekało się, przynajmniej minimalnego, uznania ale czy z tego powodu mam zarzucić ZGF lub fotografowanie jako takie ...? Spójrzmy na to, i Ty i pozostali inaczej: cenna jest idea takiego działania jakie prowadzimy w postaci ZGF-u. Posłużę się też innym przykładem: pod adresem www.forum.lc24.pl możecie zobaczyć jak prężnie działa środowisko cyklistyczne w Chełmie. Próbowałem niedawno promować podobne idee na jednym z portali zamojskich i na jedną z moich propozycji ktoś mi odpowiedział mniej więcej tak: " no tak, można coś zrobić, tylko po co ???". ZGF działa już długo i moim zdaniem owocnie i wypada sobie życzyć ab tak było nadal. Każdy z nas, który chce w tej formacji działać, jest dla nas cenny i nie powinien z powodu takiej czy innej krytyki myśleć o rezygnacji.

O dwóch takich co ... 9 lata 2 miesiąc temu #1643

• waldzior
  • waldzior Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: 3
Dwie sprawy:
- wy to potraficie dodać "połera" Panowie. Teraz to już galeria ZGF będzie chyba autorska, Wasza, bo pewnie tłumy rzucą się na zamieszczanie zdjęć.
- powiedzcie mi jeszcze proszę, w jaki to Waszym zdaniem sposób, w wyniku Waszego wywodu, Michałowi miało skokowo wręcz przybyć wiedzy fotograficznej. Może w zakresie operowania światłem, albo popranego kadrowania lub może dobrej kompozycji ???
Potrafię jeszcze zrozumieć Łukasza, bo przynajmniej zadał sobie trudu na przygotowanie kiedyś materiałów na wykład i przeprowadzenie tego wykładu. Ale ...

O:opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1644

• halski
  • halski Avatar
  • Ranga żelazna
  • Oklaski: -1
Hmmm, choć uważam, że dyskutować trzeba, bo dyskusja jest jednym ze sposobów, by się rozwijać... to wybaczcie wszyscy, ale uważam, że ten spór jest bezsensowny. Albo wysuwamy jedne argumenty przeciw drugim, albo nie mamy argumentów i obrażamy się nawzajem. Powstrzymuję się w ocenianiu kiepskich zdjęć właśnie dlatego, żeby nie było takich sytuacji, jak ta w chwili obecnej. Jednak Pan Michał zarzucił galerię masą, w moim odczuciu, przypadkowych zdjęć. Chciał wiedzieć jakie zrobią one wrażenie na oglądających. Wrażenie było nijakie. W rezultacie niedoceniony artysta zrobił focha i wszyscy mają go teraz przepraszać - takie jest moje zdanie. Niestety cały reportaż Michała mi się nie podoba, bo nic nieprzedstawia. Wykonane zdjęcia powinny podlegać jakiejś selekcji przed ich upublicznieniem. Zdjęcie albo do mnie przemawia - pod względem treści, bo opowiada jakąś historię, kompozycji, formy albo nie. Przecież w tym wszystkim nie chodzi o to żeby mieć jakieś zdjęcie, tylko żeby ono coś przedstawiało i było przynajmniej poprawne technicznie. Niestety nie znalazłem nic z tego w rzeczonym reportażu. A tak wracając do złych warunków, to już wypowiadałem się w tej kwestii i podtrzymuję, że tylko złej baletnicy...

O:opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1647

• orfedeusz
  • orfedeusz Avatar
Gdy emocje już opadły...

Piotr nie bierz tego do siebie forum to organizm, albo działa albo utyka, wiem że trudno coś
zdziałać jeśli wielu ma bierny stosunek do realizacji pomysłu.
Fakt że nigdy nie prosiłem cię o pomoc, ale już mam swojego mentora, nie spotykam się z nim zbyt często lecz dopiero od ponad pół roku, lecz powolutku nakierowuje mnie na nowe tory.

Co do moich zdjęć to nie są najlepsze w tej branży jako reportaż, bo dotarłem do granicy możliwości technicznych i aby przekroczyć ten próg, muszę zainwestować w sprzęt.
Przez wiele lat robiłem pejzaże i makro, i w tej materii mogę nawet uczyć innych,
ale reportaż, portret i inne ludzie w kadrze to dla mnie nowium.
Krytyka owszem ale konstruktywna, najlepszym krytykiem jest osoba po szkole filmowej, fotograficznej lub reporterskiej, reszta nie umie krytykować raczej wyraża swoje widzimisię nie oferując nic w zamian czyli:
dlaczego nie zmienić tego, może zrezygnuj z koloru, może zmienić kadr, wydobyj to, pokaż to samo z innej strony itd.
Czytam krytykę wybitnych fotografów pod zdjęciami jacy poddają czytelnicy FOTO i DFV, warto przy tej krytyce zatrzymać i pomyśleć, dlaczego oni to tak widzą.
Nie zawsze da się to zmienić, jak napisałem powyżej, ale Zamojskie Imprezy Kulturalne mają to do tego że pojawiają się cyklicznie, nie powiodło się, więc spróbujemy za rok, albo zrezygnujemy, poddamy się i nie wracamy do tematu.

Tak panie Łukaszu reportaż się nie bronił, bo to mieszanina trzech imprez, Zamojska Arlekinada, Noc operowa, Koncert muzyki rozrywkowej, można było dodać więcej zdjęć z jednego wydarzenia a zrezygnować z innego, ale wyszło jak widać.
To też nie powód abym rezygnował z takiej tematyki jeszcze kiedyś zrobię reportaż, który się będzie bronił, ale czy go zobaczysz ?? to nie wiem...

Magda, ja nie odchodzę zostanę w Zamościu ale nie na forum, powinienem jeszcze bardziej wziąć się do pracy, niż patrzeć jak po raz ...enty jak próbujecie zebrać się w grupę
i gdzieś pojechać.
Gdybym tak czekał nie miał bym Szumów zimą, zawilców i przylaszczek wiosną, i figur przydrożnych na tle kwitnącej wiśni.
A na zdjęcia pejzażowe apetyt mi nie maleje...

O:opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1648

• dzikiosiol
  • dzikiosiol Avatar
  • Ranga złota
  • Oklaski: 7
Hola-hola, Ty masz Szumy zimą, ja mam coś innego co sam zrobiłem. To, że próbujemy się zebrać razem jako grupa na plenerze i razem coś robić, nie znaczy, że to koniec naszych indywidualnych twórczości. Każdy z nas ma własne życie. Pracuje bądź się uczy i ciężko zgrać takich ludzi ze sobą. Należy mieć to na uwadze a nie kpić z nieudolności grupy. Plenery ostatnio są sporadyczne, ale Ciebie także na nich nie było i nie śmiem mieć o to pretensji.

Co do krytyki i krytyków to wcale nie jest tak oczywiste jak Ci się wydaje. By kogoś rugać wcale nie trzeba mieć papierku z uczelni. Wyczucie gustu i smaku ma każdy. Czy to po szkole czy nie. Szkoła uczy techniki, zwraca uwagę na każdy detal, na wiele różnych aspektów fotografii. Nie twierdzę, że to nie są cenne wiadomości. Są wyjątkowo wartościowe.
Ale fotografia, jak każda forma sztuki, jest subiektywna. Jeśli robisz swoje zdjęcia tylko po to by pokazywać profesorom z filmówki to proszę bardzo. Ja, w takim razie, chcę robić byle jakie fotki dla zwykłych ludzi. Będę szczęśliwy jeśli moje fotografie na chwilę zajmą komuś czas. Nie mam zamiaru zadzierać nosa i mówić o artyzmie i sztuce, jeśli tylko ma to służyć włażeniu na piedestał, którego się w rzeczywistości nie sięga.

EDIT:
Przepraszam za mój ton wypowiedzi. Nie wiem czemu poczułem się osobiście dotknięty.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez dzikiosiol.

O:opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1649

• orfedeusz
  • orfedeusz Avatar
Nie obrażam się, ale jako szef grupy i opiekun forum ustal jeden termin i jedźcie, a nie każdy ustala sobie termin i potem wszystko między palcami się rozłazi.
W ZTF nie ma forum a jakoś wszyscy zainteresowani potrafią się zmobilizować na maj jak co roku i wyjechać w plener, wystarczy że prezes poda termin i gotowe i nie ma dyskusji że temu pasuje inny termin, lecz po prostu nie jedzie.
Tu są takie narzędzia jak to forum a jednak trudno dopiąć całość i to mnie dziwi.
Przepraszam zeszliśmy z tematu.

Nie robię zdjęć dla profesorów filmówki ale z ich opinią się liczę, moje zdjęcia też widać zajmują komuś czas skoro taki komentarz dostałem.
też chce aby zwykli ludzie je oglądali i oglądają, ale zarzuty Huberta że wsadziłem minusa
za komentarz który mi wystawił, poniosło mnie, bo to zabrzmiało dla mnie bardziej jako oskarżenie niż komentarz do zdjęcia, i od tego się wzięło,
ale też nie wierzę że tam był jak twierdzi, bo mówił że wybrał by inny moment wciśnięcia migawki, a te kobiety ze zdjęcia ze swoimi minami sterczały tak dobre 15 sekund. Zauważył by to.

Gdybym nie nadusił spustu nie było by wcale zdjęcia, o które tyle dyskusji poszło.

PS: przyznaj się że część spotkań plenerowych zgrywacie za pomocą sms-ów ?
jeśli tak to proszę się nie dziwić ze mnie nie było, nikt z was w tej sprawie nie wysłał mi sms-a. :P

O:opis do zdjęcia 9 lata 2 miesiąc temu #1650

• hubert
  • hubert Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: -3
@Waldek, - jeśli masz jakiś zarzut personalny do mnie to proszę jasno i otwarcie. Jak sobie przypominam, niejednokrotnie rzucałem pomysły na różne wspólne projekty - spotkania, warsztaty...jak zero odzewu, to co mam zrobić? na siłę?

@orfeusz - jeśli uraziłem Cię personalnie to przepraszam za wyciąganie (słusznie czy nie) tego minusa. Resztę w komentarzu podtrzymuję - skoro wystawiasz swoją twórczość na ocenę musisz się liczyć z krytyką. Nie oceniałem i nie oceniam zdjęć ad personam, po to właśnie by uniknąć takich sytuacji.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.231 seconds