Zamojska Grupa Fotograficzna

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Forum Inne tematy Hyde Park Zamość-życie codzienne

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zamość-życie codzienne

O:Zamość-życie codzienne 10 lata 3 miesiąc temu #394

• hubert
  • hubert Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: -3
Jawak napisał:
nieźle... powiem krótko

Dziękuję Wojtek, ale to właśnie jest punkt wyjścia (niespecjalnie się do tego nawet przykładałem-wyszedłem wczoraj i dziś po prostu w południe z aparatem; przyznam, że fota z postacią w ruchu w miarę jej oglądania coraz bardziej mi się podoba - zgrało się tu szczęśliwie kilka elementów:) ;
Na końcu tego projektu ma być reakcja "o kutwa...ale fota", samo "nieźle" to zdecydowanie za mało:)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez hubert.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zamość-życie codzienne 10 lata 3 miesiąc temu #397

• dzikiosiol
  • dzikiosiol Avatar
  • Ranga złota
  • Oklaski: 7
I to mi się podoba. Projekt długofalowy, jeśli go zrealizujemy, to można się nie bać, że grupa znowu prędko obumrze. Wchodzę w to. Zwłaszcza, że finał faktycznie może wyjść bardzo stylowo.
Klimat czarno-biały pięknie się wpisuje w tą konwencję. Jak tylko Hubert zaproponował temat, mniej więcej tak go sobie wyobrażałem.

O:Zamość-życie codzienne 10 lata 1 godzinę temu #853

• hubert
  • hubert Avatar
  • Ranga srebrna
Hejka,
Wracam do tematu:)
Już wkrótce -po niedzieli -zapodam kilka moich kompozycji jako wynik kilkutygodniowej pracy. Czy ktoś jeszcze ma coś do pokazania (w sensie jako historyjka o zamościu) może jakieś spotkanie odautorskie (hehe) połączone z warsztatami portretu?
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 godzinę temu przez hubert.

O:Zamość-życie codzienne 9 lata 11 miesiąc temu #854

• Jawak
  • Jawak Avatar
  • Ranga srebrna
  • Oklaski: 0
pokazuj :) ja ile razy wyjdę na miasto z aparatem w celu jakieś ludzkiej historyjki, to wracam z pustą kartą :/
Jeśli jesteś na przedzie, morda w kubeł i nie daj się wyprzedzić :D

O:Zamość-życie codzienne 9 lata 11 miesiąc temu #855

• hubert
  • hubert Avatar
  • Ranga srebrna
Jawak napisał:
pokazuj :) ja ile razy wyjdę na miasto z aparatem w celu jakieś ludzkiej historyjki, to wracam z pustą kartą :/
Może powinieneś sobie lepiej planować wypady:)
Wiadomo, że nie da się wszystkiego od razu ustrzelić, ale ja np. dzisiaj znalazłem sobie na osiedlu 2-3 miejsca na dobrą fotkę i pójdę sobie tam wieczorkiem, bo zakładam że pojawią się tam dzieciaki i będzie mniej kontrastowe słońce niż w południe.
Wbrew pozorom, świadome fotografowanie wymaga nie mniejszego nakładu sił intelektualnych i przyjęcia określonej metody pracy niż praca biur(k)owa. A szczęście (w sensie "decydujący moment" o którym mówią inni oglądając twoje zdjęcie) jest wynikiem przyjętej i realizowanej metody/strategii działania). Wierz mi, zaoszczędzisz kupę czasu jeśli nie będziesz szedł na żywioł ("idę i uchwycę jakąś historyjkę"), tylko wiedział jaką masz historię i jakich chcesz do tego użyć słów/kadrów. Zdjęcie to wyłącznie narzędzie narracji (10 lat temu nikt mi tego nie powiedział i dlatego jestem z tym czasem w plecy heh) i właściwie rodzi się w głowie samo na tle dekoracji, które widzisz. A wówczas Siła Wyższa załatwi ci odpowiednich bohaterów w kadrze.
No i nie można się bać spojrzeń innych, tylko strzelać, i nie 300 mm a 24-50 mm. Najwyżej później usunie się zdjęcie jak sobie tego obiekty sugestywnie zażyczą:)
No to sobie pojechałem filozoficznie ...
ps. no i inspiracja jest ważna - oglądać dużo dobrych zdjęć. żadych plfoto, i innych pierduł tylko sprawdzone nazwiska. ostatnio w lublinie znalazłem za grosze na przecenie album 1/250 B. Dziworskiego - świetne streetowe foty - polecam każdemu kto szuka inspiracji:) (Dziworski prawie został członkiem Magnum):
Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez hubert.

O:Zamość-życie codzienne 9 lata 11 miesiąc temu #881

• hubert
  • hubert Avatar
  • Ranga srebrna
Jako się rzekło, pierwsze moje foty z poniższego cyklu zamieszczam na blogu:
hubertsiemienczuk.blogspot.com/
Zapraszam do oceny i komentarzy:)
ps. muszę się pochwalić, iż owy fotoreportaż (9 zdjęć) przedstawiłem na egzaminie do wyższej szkoły fotograficznej w wawie; i znowu będę studentem:)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez hubert.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.246 seconds