Zamojska Grupa Fotograficzna

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Herb Ritts

Herb Ritts 8 lata 10 miesiąc temu #1757

• dzikiosiol
  • dzikiosiol Avatar
  • Ranga złota
  • Oklaski: 7
Herb Ritts
(1952 - 2002) Amerykanin. Jeden ze światowej czołówki fotografików. Wierny klasycznej, czarno-białej fotografii. Jego dziedziną był portret. W dorobku ma liczne fotografie znanych osobistości. Ma spory wkład w to co teraz nazywamy fotografią glamour.

Tyle suchych faktów. Na dobry początek wątku nie chcę pokazywać kilku wybranych fotografii. Pragnę przedstawić ogólny dorobek jednego człowieka. Zwłaszcza w kontekście wyników naszej małej ankiety i zapotrzebowania na portret. Chciałbym pokazać jak można pracować z ciałem ludzkim.

W tym przypadku jest to dość specyficzny kierunek w portrecie. Ritts w swoich pracach nie kładzie nacisku na pokazanie czegoś co można nazwać duszą modela (chociaż nie jest to u niego regułą). On bawi się formą samą w sobie. Model to glina z której lepi swoje "rzeźby". Często są to surowe ciała, nierzadko obnażone, jednakowoż klasycznie piękne. Wybór czarno-białych odbitek dodatkowo ogranicza rozpraszacze i pozostaje samo ciało i jego forma.

Pośród tego typu zdjęć znajdziemy również "portrety z twarzą". Można by powiedzieć "banał". A jednak i tu czuć, że nie jest to zwykły portret. Te cechują się smakiem. Tu widać dopracowanie tych wszystkich aspektów, które decydują o dobrej fotografii. Od wzorowego światłocienia, przez świetną kompozycję, aż po idealne uchwycenie emocji modela.

Teraz złośliwie poszukajmy, czego można się przyczepić, co jego pracom można zarzucić. A może nie ma czegoś takiego? Wtedy byłby to ideał, a takich ponoć nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.192 seconds